به نام خدا
فوتبال به یک پایگاه و جایگاهی در دنیای مدرن امروز رسیده است که نقش و تاثیر آن در بین ملت های مختلف دنیا با قومیت ها و فرهنگ های مختلف توانسته به یک بهانه و موضوع مشترک در نزدیک کردن قلب ها و دلهای مردم دنیا با آداب و رسوم مختلف در سراسر گیتی تبدیل شود.
و هر جا صحبت از فوتبال باشد آنجا علاوه بر روند ورزشی آن که ذات واقعی فوتبال است یعنی کسب پیروزی، افتخار، قهرمانی و شکستن رکورد ها… ازخیلی جهات دیگر نیز مورد توجه و انعکاس در رسانه ها قرار می‌گیرد اینکه چه نقشی می‌تواند در شناسایی پتانسیل ها ، استعداد ها و ظرفیت های فرهنگی و قومیتی ملل مختلف داشته باشد.
شاید این نگاه در فوتبال کشور خیلی کمتر و به ندرت دنبال می‌شود اما امروز باید به این توجه داشته باشیم که باشگاه قشقایی برای ادای دین و با توجه به رسالتی که از بدو تاسیس به آن عمل کرده و دنبال آن نیز بوده به صورت کاملا جدی به این موضوع نگاه و توجه ویژه دارد و خاصه به دنبال استفاده از استعداد ها، پتانسیل ها، و ظرفیت های بومی است و به دنبال تشکیل یک تیم و مجموعه ی کاملا بومی است تا بتواند دین خود را به مردم و قومیت های مختلف استان پهناور فارس ادا کند. در همین راستا باشگاه قشقایی در اولین حرکت و سیاست خود در راستای چشم انداز های تعریف شده ی باشگاه که متکی به بومی گرایی و نگاه به ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی است اقدام به انجام تست گیری شهربه شهر در شهرهای مختلف استان فارس با کادر فنی کاملا بومی کرد تا بتواند استعداد های نهفته را در دل این استان پهناور کشف کرده و با استفاده از آنها در ترکیب خود بتواند این چنین سیاست های خود را به واقعیت تبدیل کند و به وظیفه ، تکلیف اخلاقی و ملی خود عمل کرده باشد.
بنابراین این روند در تاریخ 23 شهریور ماه 1399 از اولین شهر یعنی نورآباد آغاز شد و در ادامه فیروز آباد، آباده،گراشو استهبان نیز میزبانی خود را از قشقایی انجام دادند تا این مسئله شکل واقعی را بیشتر به خود بگیرد و این اطمینان و تعهد را هم به مردم ، استعداد ها و هواداران فوتبال در استان فارس و حتی کشور ایران می‌دهد تا این نگاه و سیاست را به هیچ عنوان تغییر ندهد و روز به روز با نگاه علمی و تخصصی به موضوع و بهره گرفتن از تجربه پیشکسوتان و اهالی فوتبال و کمک رسانه ها، مدیران و مسئولان استانی بتواند این نوع نگاه را به یک نگاه عمومی و سراسری در فوتبال کشور تبدیل کند تا ما شاهد رشد و شکوفایی استعداد ها و باشگاه های فوتبال کشور باشیم.

ahad
۲۷ شهریور ۱۳۹۹

1 دیدگاه در “باشگاه قشقایی و تعهد بومی گرایی

  1. حضور باشگاه قشقایی در نورآباد ممسنی بیانگر حضور استعداد های ناب در این شهر هست. امیدواریم این نگاه و حرکت توسط مسئولان قشقایی تداوم داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *